Váš partner ve světě tematických televizí

Přinášíme vám každý týden čísla ze světa televize. V jednoduchých infografikách najdete nejen zajímavosti z našeho portfolia, ale také pohled na sledovanost v ČR a ostatních státech Evropy. S námi prostě budete v obraze!

#cislotydne13

Školy se zavřely a děti jsou doma. Když zrovna pilně nestudují, hrají hry anebo sledují svoje oblíbené pořady v televizi. Třeba na tematických stanicích Cartoon Network, Disney Channel nebo Minimax. Jejich dětští diváci s nimi tráví už téměř hodinu a půl denně a my jsme rádi, že se dobře baví.


#cislotydne12

Televize v době koronaviru. V posledním týdnu výrazně vzrostl čas, který diváci u obrazovek tráví. Ať už se chtějí odreagovat nebo zjistit aktuální informace.


#cislotydne11

Víte, že k televizi denně usedne v průměru 71 % obyvatel ČR starších 15 let? Největší fanoušci jsou pak ve Zlínském kraji, kde se každý den rozsvítí obrazovky ve ¾ domácností. A jak je to ve vašem kraji? To najdete v aktuální infografice.


#cislotydne10

Rosteme i v novém roce! V únoru jsme zvýšili meziročně podíl na sledovanosti o 27 %. Daří se především filmovým a dokumentárním stanicím.


#cislotydne09

Téměř polovina českých domácností dnes sleduje televizi přes některou z placených platforem. Jak se graf změní, až se dokončí přechod na nový formát DVB-T2? Zvýší se počet lidí, kteří se přesunou na placenou televizi? Budeme to sledovat!


#cislotydne08

IPTV na vzestupu! Počet domácností s IPTV vzrostl od roku 2015 více než třikrát a dnes tímto způsobem sleduje televizi již každá desátá domácnost. Ať už stojí za nárůstem možnost zhlédnout pořady až 7 dní zpětně nebo je to širokou nabídkou tematických stanic, IPTV zažívá v ČR boom.


#cislotydne07

Taky okolo sebe často slýcháváte, že televizi dnes nikdo nesleduje? Skutečně? Podle oficiálních dat k ní každý den usedne téměř 7 milionů Čechů. Minimálně jednou týdně si pak televizi zapne dokonce 9 lidí z 10. A jak často berete do ruky ovladač vy?


#cislotydne06

No tak to je nástup! Nové stanice společnosti Discovery v našem portfoliu diváky hodně baví. Za první měsíc měření si je naladilo přes milion lidí. Ať už to byli sportovní fandové Eurosport 1, nadšenci do přírody z Discovery Channel, a nebo life-styloví pohodáři z TLC.


#cislotydne05

Televize by klidně mohla být oficiálním sponzorem Vánoc. Alespoň podle výsledků sledovanosti. Na Štědrý den totiž k televizi usedá 4 z 5 Čechů. Spolu s Novým rokem a Silvestrem se pravidelně umisťují na bedně nejsledovanějších dní v roce.


#cislotydne04

Tematické stanice jsou v kurzu! Vyšší sledovanost hlásí především filmové a dokumentární stanice. Také proto jsme zvýšili meziročně svůj podíl na sledovanosti o 37 %.


#cislotydne03

Že se dnes na televizi už nikdo nedívá? Ale kdepak. Čísla hovoří jasně! Televize je stále jedno z nejdůležitějších zařízení domácnosti, se kterým Češi tráví průměrně 3 hodiny a 42 minut denně.


#cislotydne02

S novým rokem je čas na malé ohlédnutí. Takto si v roce 2019 rozdělily český televizní trh hlavní skupiny. Máme radost, že jsme mezi nimi vidět! Stále totiž roste náš podíl na trhu a s příchodem nových stanic společnosti Discovery ho hned na jaře opět zvýšíme!


#cislotydne50

Na konec roku jsme pro Vás připravili poslední číslo týdne. Vlastně trojčíslí! Děkujeme vám za přízeň a v roce 2020 Vám budeme přinášet další zajímavá čísla ze světa televize. Vaše Atmedia


#cislotydne49

První vlna digitalizace otevřela prostor pro nové TV stanice na českém trhu. Od roku 2009 stoupl počet měřených stanic 2,5 krát a momentálně je jich už 52. Zajímavé bude sledovat, jak se na dalším vývoji projeví přechod na DVB-T2, který se již rozběhl.


#cislotydne48

Lewis Hamilton to dokázal a potřetí za sebou se stal mistrem světa Formule 1. Rychlost a napětí si letos užilo také téměř 700 tisíc diváků na stanicích Sport 1 a Sport 2. Teď sice na chvíli zajedeme do boxů, ale těšíme se na vás s novou sezonou, která odstartuje 15. března 2020 v Austrálii.


#cislotydne47

Víte, že měsíčně si některý z našich kanálů zapne každý druhý Čech? To už je tedy pěkné publikum! A jsme za vás moc rádi, ať už se díváte na naše seriály, filmy nebo dokumenty.


#cislotydne46

21. listopadu proběhl Světový den televize! Doufáme, že jste ho pořádně oslavili s rodinou či přáteli u dobrého filmu nebo seriálu!


#cislotydne45

Druhá vlna digitalizace pozemního vysílání v ČR je tu, a tak jsme se podívali, zda převládá sledování volně šířených TV stanic i jinde v Evropě. Vedle ČR má nadpoloviční podíl příjmu pozemního vysílání už jen Řecko, Itálie a Chorvatsko. Všude jinde je dominantní placená TV!

#cislotydne44

Naše dokumenty vás baví a potvrzuje to i dlouhodobý nárůst podílu na sledovanosti. Meziročně se zvýšily naše dokumentární stanice svůj podíl na sledovanosti o 30 % a měsíčně osloví přes 1,5 milionu diváků.

Nahoru