Váš partner ve světě tematických televizí

Tematická filmová stanice JOJ Cinema a mediální zastupitelství Atmedia završily první rok partnerské spolupráce. Stanici si za tu dobu naladila více než pětina všech televizních diváků starších 15 let. Nejvyššího celodenního podílu na sledovanosti dosáhla JOJ Cinema 25. června tohoto roku – 0,35 % diváků v cílové skupině 15+.

„Máme radost, že stanice JOJ Cinema zvolila pro spolupráci právě společnost Atmedia,“ říká Michaela Vasilová, Managing Director Atmedia. „Po uplynulém roce můžeme jednoznačně říct, že spolupráce se osvědčila a stanici se kontinuálně daří získávat zájem diváků. Zároveň je pro naši klientelu atraktivním vysílacím prostorem, využívaným pro všechny typy kampaní.“ Typickým divákem JOJ Cinema jsou lidé v aktivním věku 25–54 let (SŠ+) socioekonomických skupin ABC, nejčastěji z měst nad 20 tisíc obyvatel.

Michaela Vasilová
Michaela Vasilová

Pilířem programové nabídky stanice jsou česko-slovenské televizní premiéry nedávných kinohitů. „Jednou z našich priorit je dopřát divákovi JOJ Cinema kvalitní, komerčně nepřerušovaný filmový zážitek,“ vysvětluje Ivana Semjanová, marketingová ředitelka JOJ Group. U cílové skupiny 15+ v uplynulém roce uspěl u diváků zejména thriller Na špatné straně hlavně, dále drama Boj za svobodu, akční snímek Pád Londýna či dobrodružný film Bohové Egypta. Všechny snímky dosáhly podílu na sledovanosti až 1 %.

„JOJ Cinema za posledních 12 měsíců stvrdila svoji pevnou pozici na konkurenčním televizním trhu,“ hodnotí rok spolupráce s Atmedia Ivana Semjanová. „Partnerství s mediálním zastupitelstvím Atmedia považujeme za oboustranně přínosné a chceme v něm pokračovat i v budoucnosti,“ pokračuje v pozitivním bilancování Semjanová. Stanice chystá na podzim hned několik premiér zahraničních snímků. Diváci se v září mohou těšit na dobrodružný thriller V hledáčku střelce, drama Motel či historický snímek Lord of Shanghai.

V uplynulém roce vyšla JOJ Cinema také s programem JOJ Cinema +1. Televize tak reaguje na trend odložené sledovanosti. Stanice vysílá program s hodinovým posunem oproti vysílání na „mateřské“ JOJ Cinema. Odložená sledovanost stanice tvoří 11 %. „S rozhodnutím vysílat JOJ Cinema +1 jsme spokojeni. Ostatně tento program naprosto splňuje naši snahu neustále zvyšovat možnosti diváckého komfortu,“ uzavírá Ivana Semjanová.

Líbil se vám článek? Pošlete ho do světa!
Podobné články

Přichází další fáze streamovací války. Co na to český trh?

Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+, Apple TV+, Discovery+, Paramount+ a další. Služeb nabízejících videa na vyžádání je stále víc, přičemž jednotliví hráči na trhu se snaží zvýšit počet předplatitelů a udržet si ty stávající. Streamovací válka, o které se…

#cislotydne: Květen 2021

Nejvhodnějším úborem pro květnovou degustaci na zahrádkách byly bunda a čepice. Teď už se ale blýská na lepší časy a spolu s restauracemi se otevřelo také teplejší počasí. Ještě než vyrazíte ven, přečtěte si náš souhrn čísel týdne za květen.…

Živý sport se opět vrací na televizní obrazovky

Minulý rok byl pro sportovní svět náročný. Kvůli pandemii koronaviru byla pozastavena řada domácích i světových soutěží, posunula se Olympiáda v Tokiu a některé eventy byly dokonce zrušeny úplně. Letos už je situace jiná. Většina sportovních událostí se vrací a…
Nahoru