Váš partner ve světě tematických televizí

Plnoformátová rodinná stanice JOJ Family má za sebou dosud nejúspěšnější měsíc – podíl na publiku poprvé přesáhl 1%, a to v obou obchodovaných cílových skupinách. Vůbec nejoblíbenějším pořadem se stala show V sedmém nebi. JOJ Family, kterou v České republice zastupuje mediální zastupitelství Atmedia, už naladila více než polovina domácností.

Po pěti měsících od spuštění dokázala JOJ Family získat v cílové skupině 15+ měsíční celodenní podíl na publiku 1,00 %, v užší cílové skupině 15–54 byla hodnota ještě o něco vyšší, konkrétně 1,07 %. „Rekordní hodnoty sledovanosti doplňuje vysoká naladěnost – přesahuje 55 % a neustále se zvyšuje. Naplňují se naše předpoklady o potenciálu stanice JOJ Family, která tvoří významnou součást našeho portfolia,“ shrnuje úspěchy Michaela Vasilová, Managing Director Atmedia.

Programové schéma JOJ Family je sestavováno s ohledem na preference českého diváka, nabízí to nejlepší z původní tvorby slovenské stanice JOJ, doplněné o původní formáty a akviziční tituly,“ uvedla ředitelka Vasilová, přičemž první tři příčky nejsledovanějších pořadů patří rodinné show V sedmém nebi: „Vydání z 29. ledna se stalo vůbec nejsledovanějším pořadem od začátku vysílání stanice, sledovalo jej téměř 100 tisíc diváků v CS 15+ a share dosáhl 2,23 % v exponovaném vysílacím čase po 20. hodině,“ doplňuje Michaela Vasilová.

Michaela Vasilová
Michaela Vasilová

Diváky JOJ Family nadále přitahují případy z pořadu Soudní síň, nejvyšší podíl na sledovanosti zaznamenala show v pátek 13. ledna, vyšplhal se na 7,01 % (CS 15+), své diváky zaujaly také Extrémní případy, například 30. ledna se na ně dívalo 4,99 % všech diváků, kteří seděli v té době u televizních obrazovek (CS 15+). U diváků JOJ Family bodují rovněž původní seriály skupiny JOJ – Prázdniny (28. 1. se share 2,15 %) se staly zatím nejsledovanějším původním seriálem.

V užší cílové skupině diváků 15–54 nejvíce zaujal seriál Třetí patro, 4. ledna po 20. hodině se na něj dívalo 3,47 % diváků u obrazovek. Úspěchy sklízí rovněž Česko Slovensko má talent, vydání ze soboty 7. ledna sledovalo 2,41 % diváků u obrazovek. „Z počátku vysílání JOJ Family rostla sledovanost zejména v off-time, pestrá programová nabídka dokáže nyní oslovit též více diváků v prime-time,“ shrnuje Michaela Vasilová rostoucí zájem diváků o stanici.

Atmedia

Mediální zastupitelství Atmedia má v portfoliu kromě JOJ Family také sesterskou, prémiovou filmovou stanici JOJ Cinema. Ta zaznamenala v lednu nadprůměrný podíl na sledovanosti – share dosáhnul 0,17 %. Například snímek Bohové Egypta dokázal v hlavním vysílacím čase získat share 1,00 % (v CS 15–54). Michaela Vasilová si pochvaluje spolupráci s JOJ Group: „Těší nás rostoucí obliba této stanice a celé skupiny JOJ. Věřím, že ještě vzroste poté, co se do placené nabídky dostala o hodinu posunutá verze JOJ Cinema +1.“

Líbil se vám článek? Pošlete ho do světa!
Podobné články

Čísla týdne

Každý týden vám přinášíme informace a zajímavosti z českého televizního trhu. V jednoduchých infografikách se věnujeme různým tématům od televizní sledovanosti přes tematické stanice až po divácké návyky. Vše na jednom místě a přehledně!

Televizní sledovanost v době pandemie: rostla nejen u nás, ale také v okolních zemích

V uplynulém roce dosáhla televizní sledovanost rekordních hodnot nejen v České republice, ale také v celém středoevropském regionu. Důvodem byla především celosvětová pandemie onemocnění covid-19 a navazující vládní opatření proti jeho šíření, jež vedly k tomu, že lidé trávili mnohem…

Seriál o TV: Investice do TV reklamy a význam televize z hlediska budování značky

Ve druhém díle seriálu o vývoji TV trhu během uplynulých deseti let se zaměříme na televizní sledovanost. Přiblížíme, jak televizi sledují mladší věkové skupiny v porovnání s obdobím před 10 lety i jak se za tu dobu proměnilo chování diváků.…
Nahoru