Váš partner ve světě tematických televizí

V červenci a srpnu 2020 překonalo naše mediální zastupitelství poprvé 5% hranici podílu na sledovanosti. Od začátku letošního roku dosahujeme tohoto podílu pravidelně každý měsíc, a posunuli jsme se tak mezi komerčními televizními skupinami hned za Novu a Primu.

V prvním čtvrtletí dosáhl podíl na sledovanosti našich tematických TV stanic 5,2 % v CS 15–69 a meziročně vzrostl o 16 %. „Za zvýšením podílu na sledovanosti stojí především nárůst zájmu o tematické TV stanice a také rozšíření našeho portfolia. Od začátku letošního roku prodáváme reklamní prostor již na 28 tematických TV stanicích, z nichž 23 je zapojeno do oficiálního měření sledovanosti,“ vysvětluje Michaela Vasilová, Managing Director naší společnosti.

K prozatím poslednímu rozšíření portfolia došlo v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku, a to o Seznam.cz TV, kterou od ledna zastupujeme při prodeji reklamního prostoru. Od února se pak do oficiálního měření sledovanosti pod skupinou naší skupinou zapojily TV stanice Skylink 7 a CANAL+ Domo. K největším televizním stanicím, které na českém trhu zastupujeme, patří JOJ Family, Seznam.cz TV a FilmBox.

Zájem o tematické stanice Atmedia stále narůstá

Naše tematické stanice měsíčně osloví v průměru 6 milionů diváků. „Zvýšený divácký zájem pozorujeme zejména u filmových, seriálových a dokumentárních stanic. V souvislosti s tím, jak se postupně vrací na obrazovky zajímavé sportovní události, stoupá rovněž zájem o sportovní stanice,“ doplňuje Michala Vasilová a připomíná, že na konci března odstartovala na televizních stanicích Sport 1 a Sport 2 nová sezóna Formule 1. V létě by pak měly proběhnout odložené Letní olympijské hry v Tokiu, jejichž domovskou stanicí je Eurosport 1. Také v průběhu této největší sportovní události světa budeme nabízet zadavatelům reklamní prostor.

Infografiku v PDF najdete zde

Sledujte nás také na Linkedinu a Twitteru a neuteče vám žádná novinka ze světa televize!

Líbil se vám článek? Pošlete ho do světa!
Podobné články

Čísla týdne

Každý týden vám přinášíme informace a zajímavosti z českého televizního trhu. V jednoduchých infografikách se věnujeme různým tématům od televizní sledovanosti přes tematické stanice až po divácké návyky. Vše na jednom místě a přehledně!

Covid-19: Česká ekonomika a televizní trh v době pandemie

Vyznat se dnes v nejrůznějších vládních opatřeních, výjimkách a ekonomické pomoci nemusí být úplně jednoduché. Zvlášť pro naše naše zahraniční klienty, kteří situaci v ČR sledují zpovzdálí. Od minulého roku tak pro televizní stanice v našem portfoliu připravujeme každý měsíc stručný souhrn dopadů…

Vydáváme Navigator – průvodce českým TV trhem

Připravili jsme již třetí vydání průvodce českým TV trhem – Atmedia Navigator. Cílem publikace je srozumitelnou a přehlednou formou seznámit čtenáře s českým TV trhem, jeho vývojem a fungováním od A do Z. [smartslider3 slider=27] „Od posledního vydání našeho Navigátoru…
Nahoru