Atmedia
Už 15 let jsme vašimi partnery ve světě tematických televizí

Zejména poslední čtvrtletí roku 2016 se mediálnímu zastupitelství Atmedia vydařilo – celodenní podíl na publiku dosáhnul 3,5 % a v hlavním vysílacím čase přibyla téměř pětina diváků ve věku 15–54 let. Díky nové obchodní měně VOSDAL získala společnost Atmedia 1,2 % GRPs navíc, odloženou sledovanost využívají zejména diváci filmových stanic. Novinkou pro letošní rok je možnost inzerovat kampaně využitím platformy HbbTV.

V cílové skupině 15+ dosáhlo zastupitelství Atmedia v roce 2016 průměrného podílu na sledovanosti 3,1 %, mezi diváky 15–54 pak 2,4 %. Na úspěších se podílelo hned několik skupin tematických stanic – meziročně o 36 % vyšší sledovanost zaznamenaly dokumentární televize, podobný úspěch měly filmové stanice. Sportovní stanice pak přilákaly o 15 % více diváků než před rokem. Růst zmíněných televizí podpořil příchod filmového programu JOJ Cinema a rodinné televize JOJ Family. 

Tematické stanice Atmedia nejvíce rostly v posledním čtvrtletí, přičemž v cílové skupině 15+ dosáhly share 3,5 %. Mimořádně úspěšné byly také mezi diváky ve věku 15–54, podíl na publiku byl 2,9 %, což značí meziroční nárůst 14 %. Zájem diváků se zvyšoval napříč celým dnem, výrazný nárůst sledovanosti si pak televize skupiny Atmedia připsaly v hlavním vysílacím čase (19–23 hodin). V posledním čtvrtletí roku 2016 se rating zvýšil meziročně o 17 %.

Významnou změnou se stalo zavedení nové obchodní měny VOSDAL, zatímco trhu vynesla 0,8 % GRPs navíc, společnosti Atmedia přinesla o 1,2 % GRPs navíc. Možnost odloženého sledování využívají především diváci filmových stanic, což Atmedia vyneslo o 5,0 % GRPs více.

V roce 2017 se součástí obchodní nabídky mediálního zastupitelství Atmedia stává možnost využít reklamního prostoru v rámci HbbTV kampaně. Moderní reklamní platforma umožňuje reklamním zadavatelům lépe seznámit s produktem atraktivní publikum tematických stanic. První testy se objevily už na jaře loňského roku, do úspěšného startu nového projektu se zapojilo sedm stanic z portfolia Atmedia.

S podzimem jsem velice spokojená, rovněž mě těší rostoucí sledovanost našich stanic a věřím, že v tomto směru budeme pokračovat,“ shrnuje rok 2016 Michaela Vasilová, Managing Director společnosti Atmedia, a dodává: „Obchodně úspěšný rok a narůstající poptávka po tematických stanicích je důkazem kvalitní obchodní nabídky a individuálního přístupu k zadavatelům.

Michaela Vasilová
Michaela Vasilová
Líbil se vám článek? Pošlete ho do světa!
Podobné články

M. Procházka: Co s sebou přinesla digitalizace

Pozvání na interview s Michaelou Surákovou, Managing Director ve společnosti Atmedia, přijal Marcel Procházka, Director of Legal & Regulatory Affairs ve společnosti České Radiokomunikace. V první části rozhovoru Marcel Procházka popisuje, jak se vyvíjel trh volně šířených televizních stanic v souvislosti s přechodem z analogového…

#cislotydne: Říjen 2023

Stejně jako k září patří rozjezd nové televizní sezony, říjen se každoročně nese ve znamení prezentace Obchodní politiky. Letos to bylo opravdu velké, protože jsme přinesli řadu novinek. Tou hlavní je změna obchodní cílové skupiny na 18–69 let, díky čemuž…

V roce 2024 změníme obchodní cílovou skupinu a zdražíme televizní reklamu o 15 až 20 %

Vzhledem k přetrvávající vysoké poptávce po televizní reklamě zdražíme v příštím roce reklamní prostor na zastupovaných tematických kanálech v průměru o 15 až 20 %. „Abychom mohli zadavatelům nabídnout větší prostor pro TV kampaně, rozhodli jsme se také pro změnu…
Nahoru