Váš partner ve světě tematických televizí

Až 30% nárůst sledovanosti zaznamenaly tematické stanice z portfolia mediálního zastupitelství Atmedia v meziročním srovnání. V červenci dosáhla Atmedia na share 4,22 %, rekordním se stal zejména poslední týden měsíce, kdy podíl na sledovanosti činil 4,62 %. V letním období se mimořádně daří dětským stanicím, na rekordní výsledek dosáhla nová televize TUTY.

Letní měsíce přejí tematickým stanicím – mediální zastupitelství Atmedia naměřilo share 4,22 % (červenec 2017, CS 15+), je to nejlepší výsledek za poslední tři roky. Nejúspěšnějším dnem se stala sobota 8. července, kdy celodenní podíl na sledovanosti vzrostl dokonce na 5,64 % (CS 15+). Neděle 30. července završila nejsilnější týden letošního roku se share 5,62 % (CS 15+).

Vývoj podílu na sledovanosti zastupitelství Atmedia v cílové skupině 15+

Vývoj podílu na sledovanosti zastupitelství Atmedia v cílové skupině 15+
Vývoj podílu na sledovanosti zastupitelství Atmedia v cílové skupině 15+

Rostoucí sledovanost stanic zastupovaných Atmedia vidíme napříč celým portfoliem, meziročně vzrostla naše skupina z tohoto hlediska o mimořádných 30 %. Zásluhu na tom mají například dokumentární, sportovní a rodinné stanice,“ komentuje výsledky Michaela Vasilová, Managing Director Atmedia, a doplňuje: „V průběhu letošního roku jsou výsledky Atmedia vyrovnané – držíme share 4 %. Rekordní výsledky v červenci jen potvrzují dlouhodobě úspěšnou spolupráci mezi námi a stanicemi, společným úsilím přinášíme na trh unikátní a úspěšný produkt.“

Michaela Vasilová

V letních měsících děti tráví u televizních obrazovek delší čas a vybírají si také dětské stanice z portfolia Atmedia. Skupina čtyř stanic během července získala podíl na sledovanosti 4,92 % (CS 4–14), což je letos druhý nejlepší výsledek. V posledním červencovém týdnu byl naměřen nejvyšší share 5,84 % (CS 4–14), přičemž v pondělí 24. července dosáhnul share 8,15 % (CS 4–14), což je nejlepší výsledek od začátku tohoto roku.

Svou zásluhu na těchto výsledcích má i nová tuzemská stanice TUTY. Právě v pondělí 24. července jí byl naměřen dosud nejvyšší podíl na sledovanosti, konkrétně 1,86 % (CS 4–14). Nejsledovanějšími pořady se staly seriály Dennis: Postrach okolí (Share 5,58 %, CS 4–14), MagiNation: Národ mágů (6,34 %) a Degrassi (4,55 %). Diváci si oblíbili také původní pořady TUTYriál, Zapotíš se!, zájem je rovněž o akvizice (Teletubbies, Winx Club či anime seriály).

Balíček atkids s dětskými stanicemi je na českém trhu stále jedinečný, nabízíme zadavatelům výhradně dětské programy tuzemské i zahraniční. Zároveň se staráme o bezpečný reklamní obsah. Červencové výsledky stanice TUTY naznačují potenciální vývoj sledovanosti. Věřím, že se startem plnohodnotného podzimního programu TUTY bude pokračovat v růstu,“ komentuje úspěchy dětských stanic Atmedia ředitelka Michaela Vasilová.

Líbil se vám článek? Pošlete ho do světa!
Podobné články

#cislotydne: Srpen 2021

Logisticky náročný prázdninový režim pro všechny rodiče skončil a děti se rozutekly do škol. Nejen dětem, ale také televizním stanicím zase začíná hlavní sezóna a u nás bude rozhodně na co koukat! Filmy, seriály, dokumenty, hudba nebo life-style jsou náš…

Kowalczyk z polské TVP: Televizní reklama zůstává nejefektivnějším nástrojem k oslovení velkého množství potenciálních zákazníků.

Přinášíme vám druhou část rozhovoru s Wojciechem Kowalczykem, zástupcem ředitele pro prodej reklamy v marketingovém oddělení polské veřejnoprávní televize TVP. Rozhovor, který je součástí série videí pod značkou Atmedia Insight: Expert Talks, s ním vedla Michaela Vasilová, Managing Director v naší společnosti. Wojciech…

Téměř polovinu času před televizními obrazovkami věnují Češi seriálům a filmům

Čeští televizní diváci trávili v prvním pololetí letošního roku před televizními obrazovkami v průměru 3 hodiny a 55 minut denně.[1] Nejčastěji v televizi sledovali seriály a filmy, jež tvořily téměř polovinu veškerého času tráveného před televizními obrazovkami. Celosvětová pandemie covid-19…
Nahoru