Váš partner ve světě tematických televizí

Zajímá vás, kolik televizních obrazovek máme v průměru v našich domácnostech? Kolik lidí si za příjem TV stanic platí? Nebo kolik času tráví mladí lidé před televizními obrazovkami? 


Každý týden na našem profilu LinkedIn naleznete nový příspěvek, který se věnuje těmto tématům a mnoha dalším.


#cislotydne5

Leden byl pro nás úspěšný. Rostli jsme u dospělých o více než 50% a překročili úroveň 4% podílu na sledovanosti. U dětí atakujeme hranici 5% podílu na sledovanosti.


#cislotydne6

Televizní obrazovka má své pevné místo v českých domácnostech. V průměru jich doma máme 1,4. A novou televizi si kupujeme po více než 5 letech. Ovšem s plochou obrazovkou. Tu máme již téměř všichni (92%).


#cislotydne7

Stále více Čechů má doma placenou televizi od některého ze satelitních, kabelových nebo IPTV operátorů. Poměr placené vs. neplacené televize je tak nyní téměř 50:50. Nejvíce zákazníků přibylo IPTV operátorům. Jejich počet se za posledních 5 let téměř zpětinásobil.


#cislotydne8

Že se dnešní mileniálové nedívají na televizi? Ale kdepak. Diváci ve věku 25–34 tráví před televizními obrazovkami každý den v průměru 2,5 hodiny. A po založení rodiny dokonce přes 3 hodiny.

Líbil se vám článek? Pošlete ho do světa!
Podobné články

Přichází další fáze streamovací války. Co na to český trh?

Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+, Apple TV+, Discovery+, Paramount+ a další. Služeb nabízejících videa na vyžádání je stále víc, přičemž jednotliví hráči na trhu se snaží zvýšit počet předplatitelů a udržet si ty stávající. Streamovací válka, o které se…

#cislotydne: Květen 2021

Nejvhodnějším úborem pro květnovou degustaci na zahrádkách byly bunda a čepice. Teď už se ale blýská na lepší časy a spolu s restauracemi se otevřelo také teplejší počasí. Ještě než vyrazíte ven, přečtěte si náš souhrn čísel týdne za květen.…

Živý sport se opět vrací na televizní obrazovky

Minulý rok byl pro sportovní svět náročný. Kvůli pandemii koronaviru byla pozastavena řada domácích i světových soutěží, posunula se Olympiáda v Tokiu a některé eventy byly dokonce zrušeny úplně. Letos už je situace jiná. Většina sportovních událostí se vrací a…
Nahoru