Váš partner ve světě tematických televizí

Kino Svět, National Geographic a Spektrum dosáhly v několika posledních týdnech nejlepších výsledků sledovanosti. Poprvé oslovují měsíčně více než dva miliony diváků. Ti nejčastěji vyhledávají pořady o druhé světové válce. Dokumentární stanice spolu s dalšími 20 tematickými stanicemi zastupuje na českém trhu společnost Atmedia.

Sledovanost tematických stanic Kino Svět, National Geographic a Spektrum začala růst v červenci 2016 a od té doby se každý měsíc zvyšuje průměrně o 9 %. V únorovém meziročním srovnání je pak sledovalo o téměř 50 % diváků více (Rating %, CS 15+). Dokumentární stanice nově oslovují měsíčně více než dva miliony diváků (Reach ‘000, CS 15+). Tuto hranici překročily v prosinci 2016 a v lednu i únoru se počet oslovených diváků ještě zvýšil.

Nárůst sledovanosti potvrzuje, že se televizním stanicím vyplatí investovat do kvalitního obsahu. Kino Svět, National Geographic a Spektrum reagují na poptávku ze strany diváků a přinášejí neustále nové a kvalitní pořady. Současně platí, že diváci v dnešní době vyhledávají na televizních obrazovkách obsah především podle svých zájmů. A jsou to právě tematické stanice, které jim takové pořady umějí přinést,“ řekl Tomáš Surák, Research & Marketing Director Atmedia.

Zásah televizních stanic Kino Svět, National Geographic, Spektrum

Zásah televizních stanic Kino Svět, National Geographic, Spektrum
Zásah televizních stanic Kino Svět, National Geographic, Spektrum

Důkazem, že kvalitní obsah přináší více diváků, je nárůst sledovanosti dokumentární stanice Kino Svět. Od zahájení vysílání v roce 2013 zvýšila svoji sledovanost téměř devětkrát, přičemž v několika posledních týdnech přepisuje své rekordy, když hned šest z deseti nejsledovanějších pořadů přinesl rok 2017. Kino Svět oslovuje své diváky především tématem druhé světové války. Mezi jedny z nejsledovanějších pořadů tak v únoru patřily Stalin, Hitler a jantarová komnata, Válka v Evropě nebo Hitlerova poslední tajemství. Česká dokumentární stanice bude s programovými novinkami pokračovat i na jaře, kdy přinese přes dvacet nových dokumentárních sérií věnujících se primárně záhadám, tajemství a válce.

Téma druhé světové války zajímá také diváky televizní stanice National Geographic, jehož únorová sledovanost rostla meziročně o 75 %. Diváky oslovil především dokumentární sérií Nacistické megastavby a Druhá světová válka: Peklo v hlubinách. National Geographic chystá pro diváky také řadu novinek. Očekávaný je především seriál Genius, který bude vůbec prvním hraným formátem na tomto televizním kanálu. V hlavní roli geniálního vědce A. Einsteina se představí G. Rush. Seriál oscarového režiséra R. Howarda se natáčel od druhé poloviny roku 2016 v Praze.

Napětí, dobrodružství a odhalování tajemství druhé světové války lákají k televizním obrazovkám také diváky dokumentární stanice Spektrum, která svoji sledovanost zvýšila meziročně o 19 %. Mezi nejúspěšnější pořady se od začátku roku 2017 zařadily snímky Nacističtí kolaboranti, Lovci nacistů nebo Generálové Wehrmachtu.

Líbil se vám článek? Pošlete ho do světa!
Podobné články

Přichází další fáze streamovací války. Co na to český trh?

Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+, Apple TV+, Discovery+, Paramount+ a další. Služeb nabízejících videa na vyžádání je stále víc, přičemž jednotliví hráči na trhu se snaží zvýšit počet předplatitelů a udržet si ty stávající. Streamovací válka, o které se…

#cislotydne: Květen 2021

Nejvhodnějším úborem pro květnovou degustaci na zahrádkách byly bunda a čepice. Teď už se ale blýská na lepší časy a spolu s restauracemi se otevřelo také teplejší počasí. Ještě než vyrazíte ven, přečtěte si náš souhrn čísel týdne za květen.…

Živý sport se opět vrací na televizní obrazovky

Minulý rok byl pro sportovní svět náročný. Kvůli pandemii koronaviru byla pozastavena řada domácích i světových soutěží, posunula se Olympiáda v Tokiu a některé eventy byly dokonce zrušeny úplně. Letos už je situace jiná. Většina sportovních událostí se vrací a…
Nahoru